?

Log in

No account? Create an account
 
 
04 January 2011 @ 10:44 pm
Blogų reklamos savaitė  
 Rokiškis paleido tokią iniciatyvą, kad blogeriai turėtų vieni kitus reklamuoti savo skaitytojams. Aš daug blogų neskaitau, bet kuriuos skaitau, tai truputį pristatysiu. Daugiausiai LJ bus, o kurie ne LJ, tai daugiausiai angliški. Tai va pradedam:

Pirmiausia, tas pats Rokiškis. Rašo apie viską, daugiausiai ekonomiką, semiotiką ir metalą, bet šiaip ir apie biurokratizmus, antrą galą, statistikas, filateliją ir dar visokias keistenybes. Kai kas sako, kad jis yra (Balta)rusijos agentas žydomasonas, vežantis nekaltas lietuvaites dirbti prostitutėmis užsienyje. Tokie teiginiai jį padaro legendine būtybe, kone tapačia Stig'ui iš Top Gear. Skaityti tikrai verta.

Antriausia, keli kiti seni pažįstami, kurių blogus pradėjau skaityti iškart tik užsivedęs savąjį, ir nepasigailėjau. Tai maumazgedasstarlin_elveaanaiptol. Teisė, istorija, antropologija, nuotraukos - atitinkamai. Ir gyvenimiški pastebėjimai visuose keturiuose. Kadangi daugiau ar mažiau visus keturis pažįstu asmeniškai, tai ir skaityti įdomu, nes jaučiuosi, lyg bendraučiau beveik gyvai. Malonus jausmas.

Tada - gal šiek tiek kontroversiška asmenybė sig_tyr. Rašo apie vikingų laikus, ypač runas, magišką pasaulio supratimą, įvairias tų laikų (ir XIX a. Vokietijos) filosofijas ir kultūrines tradicijas... Kartais ir požiūrį į dabartinius įvykius ir politikas bei Europos sąjungą išdėsto, kas ir daro jį kontroversišku, bet man tai nė kiek netrukdo. Priešingai - labai įdomu.

Kad jau prakalbom apie kontroversiškumus, tai zeppelinus taip pat paminėsiu. Rašo LABAI ilgas paklodes, kurias skaityti kartais nusibosta, bet požiūris, visiškai priešingas daugumai žiniasklaidos pranešimų, nedominti tiesiog negali.

Kitaip kitoks požiūris į visuomenės problemas sklinda iš dusimtaidevyni žurnalo: bandymas budinti užmigusią visuomenę grafičiais, nepailstamas susirašinėjimas su valdžios institucijomis (beje, duodantis rezultatų) - tai yra būtent tokie dalykai, kurių, mano supratimu, labiausiai ir trūksta Lietuvai.

Nuo didelių dalykų grįžtant prie kasdieninio gyvenimo, paminėsiu giedrius_v, kurio bloge naujų įrašų nemačiau labai seniai, tačiau ten esantys - apie maistą ir rekonstrukciją - yra tiesiog puikūs. Iš jo išmokau kepti duoną, pabandžiau dar porą receptų - pirštus aplaižiau.

Dar keletas, kuriuos skaitau LJ, bet nelabai ką plačiau galiu pasakyti, tai versmesnauticalis ir nemunas. Ir dvi pažįstamos ekzon ir indraja_rrt . Pastaroji kartais įdeda fotoreportažų iš pasivaikščiojimų įdomiose Lietuvos vietose

Nebe LJ ir nebe lietuviškai, skaitau keletą mokslinių blogų. New Scientist'o Short sharp science - trumpai, taikliai, į temą. Bad astronomy - apie blogą (ir ne tik) astronomiją, t.y. visokias astro-įdomybes ir pasaulyje pasitaikančius astro-liapsusus bei astro-nesąmones. Cosmic Variance - keturių labai protingų mokslininkų tinklaraštis apie mokslą (daugiausiai kosmologiją, stygų teoriją ir panašius dalykus), stengiamasi tą pateikti daugmaž populiariai, bet turbūt kažkiek universitetinių fizikos žinių skaitymui reikia. Bendrai paėmus visi Discover Magazine blogai, kiek esu matęs, yra labai šaunūs, tik kad neturiu laiko juos reguliariai skaityti.

Taigi tiek šiam kartui. Skaitykite ir švieskitės, nes žinių ant pečių nenešiosi :)

Laiqualasse
 
 
 
sig_tyr: runensig_tyr on January 4th, 2011 09:00 pm (UTC)
Che... dėkui už paminėjimą. Verčia tobulėt :)))
laiqua_lasselaiqua_lasse on January 4th, 2011 09:05 pm (UTC)
Nėr už ką. Įdomiai rašai, tai ir paminėjau :)
Indrajaindraja_rrt on January 4th, 2011 09:31 pm (UTC)
Dėkui dėkui, ir už kitus, ir už mane. (He, o aš dar ir propaganda užsiimu, va. Ji labiau auditorijai iš Rusijos ir tikiuosi, kad pakankamai subtili ;)
laiqua_lasselaiqua_lasse on January 4th, 2011 09:48 pm (UTC)
Prašau, negaila :)
Maumazmaumaz on January 4th, 2011 09:33 pm (UTC)
Galvojau, ką daryti su zeppelinusu - minėti, ar ne? Faktiškai, jeigu miniu jį, tada turėčiau minėti ir szhamaną, nes irgi - parašo įdomaus, nors dažnai nuo skaitymo pykina. Tiesiog tolerancijos mokyklos, ne kitaip...
laiqua_lasselaiqua_lasse on January 4th, 2011 09:47 pm (UTC)
Na, aš šamano nepaminėsiu, nes jis rusiškai rašo, o aš rusiškai nemoku.
Maumazmaumaz on January 5th, 2011 11:07 am (UTC)
Oi, čia aš ne tiek apie minėjimą, kiek tiesiog - samprotavimai :)
laiqua_lasselaiqua_lasse on January 5th, 2011 11:33 am (UTC)
Daugmaž taip ir supratau :)
Rolandas Vaigauskasvelniairauna on January 8th, 2011 11:17 pm (UTC)
Šamanas labai nedemokratiškas, sutinku. Daug mano komentų ištrynė, velnias. Bet yra įdomių rašinių, kartais pasiskaitau.
Zeppelinuszeppelinus on January 4th, 2011 09:34 pm (UTC)
Re: LABAI ilgas paklodes, kurias skaityti kartais nusibosta
Ir aš dėkingas už paminėjimą.

Juolab, kad šių metų blogų apžvalgose populiarumas man tikrai negresia - visgi vidinio cenzoriaus diegimo į jaunosios blogerių kartos galvas mechanizmai veikia nepriekaištingai.

Truputį nustebau dėl to tekstų ilgumo akcentavimo - visgi tiksliukams ilgų ir ganėtinai nuobodžių tekstų skaitymas - studijų duona kasdieninė, o aš savuosius dar paveiksliukais pagyvinu....
laiqua_lasselaiqua_lasse on January 4th, 2011 09:49 pm (UTC)
Re: LABAI ilgas paklodes, kurias skaityti kartais nusibosta
Spėju, kad tiksliukai tiksliukams nelygu. Man iš esmės patinka tai, kad rašai labai nuodugniai, bet visgi kartais per ilga. O darbe tenka paskaityti ir labai neįdomių ilgų straipsnių, bet tai nereiškia, kad jie man patinka :) Astrofizikai gali parašyti ir labai trumpai bei taikliai.
sig_tyr: runensig_tyr on January 4th, 2011 09:57 pm (UTC)
Galima paminėti ir kai kuriuos buvusus įdomius žurnalus su kaži kur pradingusiais blogeriais.

Toks Skimas įdomiomis temomis rašė, Giedrius_V dalinosi įdomiais įvairių virtuvių receptais (nors negaminu, bet skaitant buvo mintis kai kuriais jų pasinaudoti).
laiqua_lasselaiqua_lasse on January 4th, 2011 10:06 pm (UTC)
apie Giedrių parašiau, Skimo nepažįstu, reikės paskaitinėti.