?

Log in

No account? Create an account
 
 
14 March 2036 @ 10:31 pm
Ir kur gi aš papuoliau? (amžinai naujas įrašas)  

SVARBU: blogas persikėlė į www.konstanta.lt. Čia nauji įrašai taip pat skelbiami, bet komentuoti galėsite tik ten.

Sveiki apsilankę 42-osios konstantos bloge. Šis blogas – kadaise buvęs keturių, o dabar telikęs vieno truputį pakvaišusio astrofiziko darbo (ir tinginystės) vaisius, kuriame pristatomi įvairūs dalykai, susiję su fizika ir kitais mokslais. Taip pat kartais pasitaiko įrašų apie fantastiką, tolkinizmą, istoriją ir kitokius gykiškus dalykus. Kviečiu skaityti ir komentuoti – man įdomu, ar jums patinka tai, ką skaitote, ar suprantamai parašyta apie mokslinius dalykus, galbūt kažką galima pakeisti ar praplėsti.

Apie autorių: šiuo metu dirbu Vilniuje, Fizinių ir technologijos mokslų centre. 2012 m. baigiau teorinės astrofizikos doktorantūros studijas Lesterio universitete (University of Leicester) Jungtinėje karalystėje. Tyrimų sritis – supermasyviųjų juodųjų skylių sąveikos su aplinkine galaktikų materija modeliavimas. Laisvalaikiu dar užsiiminėju tolkinizmu, skaitinėju visokią fantastiką, retkarčiais paišau fantastinius žemėlapius ir darau kitokius gykiškus dalykus. O žymiai daugiau apie mane žinoti didelio reikalo nėra :)

Kodėl konstanta_42: Jei skaitėte arba matėte “Keliautojo kosmostopu vadovą po galaktiką” (“The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy”), klausimo kilti neturėtų. Jei neskaitėte ir nematėte – vertėtų šią išsilavinimo spragą užtaisyti, tad tiesiog pasakysiu, jog tai yra atsakymas į visus gyvenimo klausimus.

Kodėl “Medeišio fanklubas”: Todėl, kad doc. A. Medeišis yra visų fizikų idealas ir šiaip labai mylimas dėstytojas.

Sveiki atvykę :)

Laiqualasse

P.S. Konstantą jau galite rasti ir veidaknygėje (t.y. facebook‘e)!

 
 
 
Živilėcho_laif on December 9th, 2008 12:28 pm (UTC)
o kelintų metų yra jūsų minima knyga?
(; nes mane irgi domina tai,kas domina jus
Medeišio fanklubaskonstanta_42 on December 9th, 2008 03:10 pm (UTC)
Vikipedija sako, kad knyga pirmą kartą išleista 1979 m. Lietuviškai išleistos pirma ir ketvirta dalys, "Eridano" leidyklos PFAF serijoje, numeris 176 (taip, viena knyga). Filmas, jei neklystu, pastatytas prieš trejus metus.

Laiqualasse
Živilė: THE POWER OF SCIENCEcho_laif on December 9th, 2008 03:22 pm (UTC)
dėkoju už informaciją :)
(Anonymous) on March 18th, 2009 10:38 am (UTC)
shiny (www.shiny.lt)
42 IR Medeišis viename! That's just wow (: sekmės rašyme. Beje, filmas išleistas prieš tris metus - labai nekoks. Verčiau rekomenduoju susirast 6 dalių "miniseries" išleistas 1986 metais - daug tiksliau knyga atvaizduota ir mažiau bajerių sugadintų (:

beje o kur įrašas apie FiDi? Tik nesakykit kad neatvažiuosit?
Medeišio fanklubaskonstanta_42 on March 18th, 2009 04:44 pm (UTC)
Re: shiny (www.shiny.lt)
Dėkoju už palinkėjimą :) Na negalim mes be Medeišio anei be 42-ių (ne, 42 Medeišiai jau būtų kiek daugoka...).

Filmas man pasirodė juokingas, nors nuo knygos ir labai nutolęs. Miniserialą susirasti pabandysiu.

Apie FiDi parašyti reikėtų, bet apsilankyti nepavyks - Tolkien Lietuva Gimtadienis man svarbiau, o kitu metu jo daryti neišeina :/

Laiqualasse
Elze: Blue circuit boardunless_spring on March 25th, 2009 09:22 pm (UTC)
Sveiki,

Ar galiu paprašyti jūsų pagalbos išversti vieną fizikos terminą iš anglų kalbos į lietuvių? Jo reikia mano verčiamam fantastiniam apsakymui. Spin-flip (of a hydrogen atom).

Iš anksto dėkoju,

Elze
Medeišio fanklubaskonstanta_42 on March 25th, 2009 09:53 pm (UTC)
Labas Elze,

su tiksliu vertimu bus sunku, nes lietuviškai fizikos nestudijavau, taigi terminų nežinau. "Spin" lietuviškai kalbininkų siūloma versti "sukiniu", bet mokslininkai reikalauja palikti tarptautinį variantą ("spinas"). "Spin-flip (of a hydrogen atom)" versčiau kaip "Vandenilio atomo sukinio apsivertimas/šuolis". Greičiausiai tam irgi yra specialus terminas, bet tikrai nežinau, koks.

Laiqualasse
Donce GsDonce Gs on December 16th, 2011 11:20 am (UTC)
knyga
laba, ar butu galima uzmesti aki i apsakyma? ;)
(Anonymous) on November 18th, 2009 08:56 am (UTC)
Gal būtų galima sužinoti Laiqualasse galiojantį e.paštą? Per konstanta_42@livejournal.com nepvayksta susisiekti :)
laiqua_lasselaiqua_lasse on November 18th, 2009 10:04 am (UTC)
Žinoma, galima: laurie.lassi [eta] gmail.com .
(Anonymous) on September 10th, 2010 10:59 am (UTC)
blog.lrytas.lt/alauspatranka
Pamenu prie 5 metus tinklalapyje "Lietuvos dangus" (o "Lietuvos aide" ir dar seniau) įdomius straipsnius apie astronomiją publikuodavo Zita Sviderskienė. Gal, sakau, žinot ką apie ją daugiau? Gaila, neberašo ji. O gal visgi dar rašo, kaip kadais pensijos išėjęs Selindžeris?
laiqua_lasselaiqua_lasse on September 10th, 2010 11:46 am (UTC)
Re: blog.lrytas.lt/alauspatranka
Deja, bet apie Sviderskienę žinau tik tiek, kad ji parašė labai įdomią knygą "Astronomijos abėcėlė", kurią keletą kartų perskaičiau dar ikimokyklinio amžiaus būdamas. Viena iš knygų, sužavėjusių mane astronomijos mokslu.
(Anonymous) on June 22nd, 2011 07:00 am (UTC)
Medeišio fanklubas - cia jus gal juokaujat. Fiziko idealas :). Jam kaip fizikui, kaip gatves ir seimos zmogui toli iki idealu... perverseness^42
laiqua_lasselaiqua_lasse on June 22nd, 2011 08:45 am (UTC)
Jūs čia, gerbiamasis/oji apie Medeišį blogai nešnekėkit, nes atšlepsės naktį tamsiame koridoriuje iš už nugaros, ir vargas jums, jei mintinai nepacituosit paklaidų vedimo formulių ;)